PILISSZENTIVÁN RÓMAI KATOLIKUS PLÉBÁNIA HIRDETÉSE Évközi Idő – 5. Hét

17:00-18:30 Hivatali idő

18:00 Rózsafüzér imádság a templomban békéért, hazánkért, közösségünkért

Csütörtök: - Február 8. – Bakhita Szent Jozefina szűz

17:00 Szentmise + Horváth Györgyné Naschitz Hilda lelki üdvéért (orgonás)

17:30-19:30 Szentségimádás

Péntek: - Február 9. – Köznap a betegekért

16:30 Gyóntatás a templomban

17:00 Szentmise Élő keresztgyermekekért és élő Scholastica nővérért

Szombat: - Február 10. – Szent Skolasztika Szűz

16:30 Gyóntatás a templomban

17:00 Németnyelvű szentmise Wiertz család tagjaiért

Vasárnap: - Február 11. – Évközi 5. Vasárnap

9:00 Szentmise A házasságra készülők komolyságáért, tisztaságáért és a szentségi házasság melletti döntésért

Egyházközségünk újból belekapcsolódik a Házasság Hete nevű nemzetközi mozgalomba, amely idén február 11-18. között szerveződik. Az idei év mottója – „Állandó megújulásban”. Programjaink ingyenesek, de néhány közülük regisztrációhoz kötött, amelyek ugyancsak a honlapon elérhetők (www.plebaniaszentivan.hu – Házasság hete 2024 – Állandó megújulásban).

Zarándoktábort szervezünk Tata-Péliföldszentkereszt-Esztergom útvonalon 2024. augusztus 1-7-ig felső tagozatos és középiskolás korú gyermekeknek. Szervezők Módli Ágnes és Laskó Beatrix. Részletek a faliújságon kihelyezett plakáton. Jelentkezési határidő: 2024. február 11.

Lengyelországi zarándoklat

Pilisszentiván

2024. március 31 – április 6.

A Plébánia zarándokutat hirdet Szemere János plébános vezetésével Lengyelországba 2024. március 31-április 6. között Pilisszentiván-Ószandec-Krakkó - Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice-Częstochowa - Zakopane – Pilis-szentiván útvonalon.

A teljes költség (busz, szállás, étkezés, belépők) 150.000 Ft/fő.

A zarándokút költségét egyben (február 12-ig) vagy két részletben (1. részlet február 12-ig; 2. részlet március 11-ig) lehet megfizetni.

A jelentkezés az adatok leadásával és a zarándokút teljes költségének vagy első részletének együttes megfizetésével válik véglegessé. A rövid jelentkezési határidő miatt a buszköltség egy személyre jutó összegének (30.000 Ft – harmincezer forint) visszatérítésére nincs lehetőség. Erre csak várólistán lévő vagy helyettesként jelentkező utas esetén van mód.

Jelentkezni telefonon lehet Szemere János plébánosnál (+3630/408-6180), csak ezt követően lehet irodai időben vagy szentmisék után az adatokat leadni és a zarándokút költségét befizetni Szemere János plébánosnál.

A zarándokutat idősebbek is vállalhatják, mert rövidebb útszakaszok vannak betervezve az egyes napokra.

A zarándokút hivatalos ügyintézése 2024. március 22-én véglegesen lezárul.

A zarándokcsoporttal az utazás előtti héten megbeszélés lesz, részletek később.

A zarándokút részletes programja a faliújságon olvasható.