"Isten nem személyválogató, mindenki kedves előtte." (Apcsel. 10,34)

Pilisszentivánon

"Az idei év mottója különösen aktuális üzenetet hordoz, hiszen kapcsolatunk, házasságunk megőrzéséhez szükségünk van a folyamatos megújulásra, az új élethelyzetekhez való alkalmazkodásra, a közös megtartó élményekre." A Házasság hete alatt színes és változatos programok – előadások, párkapcsolat-építő tánc, irodalmi est, borkóstoló, páros kalandtúra, filmvetítés, szentségimádás, szentmise – várnak mindenkit! A programok ingyenesek (két program regisztrációhoz kötött)

Házasság hete 2024

Lengyelországi zarándoklat 2024. március 31 – április 6.

Még lehet jelentkezni a lengyelországi zarándoklatra. A zarándokútra jelentkezők számára megbeszélés lesz 2024. március 2-án szombaton 19:30- kor Solymáron a plébánia hittantermében.

Bővebb információ

Tata – Péliföldszentkereszt – Esztergom 2 0 2 4 . a u g u s z t u s 1 – 7 - i g

Február 11-ig meghosszabbított jelentkezési határidő! Nagy örömmel hirdetjük, hogy ebben az évben a szentiváni fiataloknak is lehetősége nyílik zarándoktáboron való részvételre. Mi a zarándoktábor? Felső tagozatos és középiskolás diákok részére szervezett, egyhetes, 6 éjszakás közösségi gyalogos zarándoklat, amelyen az utat a csoport tagjai együtt haladva teszik meg.

Bővebb információ

A levél - beszámoló a filmvetítésről

Közel harmincan ember fogadta el a meghívást és nézte meg Ferenc pápa "Laudato Si" (Áldott légy!) enciklikája által inspirált filmet a plébánián. Betekintést nyerhettünk a világ különböző pontjain tevékenykedő öt ember életébe, környezetük problémáiba, útjukba és személyes találkozásukba. A személyes találkozások, a közösség vállalás, a terhek hordozása és egymás megerősítése átformáló üzenetet közvetített a nyitott szívű nézőkre. A filmnézés után tizen beszélgettünk a filmben felvetett témákról. Ha szeretnéd a közösségi filmnézést élményét kérlek jelezd szándékodat a szervezőnek (Kovács Október). A film angolul (vagy automatikus magyar felirattal) szabadon megtekinthető: https://www.theletterfilm.org/

A levél