Miserend és hirdetés

A PILISSZENTIVÁNI EGYHÁZKÖZSÉG HIRDETÉSEI

2022. augusztus 7-én

Hétfő: - Augusztus 8.

8.00:  csendes szentmise hálából János atyáért

8.30-tól 10 óráig HIVATALI IDŐ a plébánián

Kedd: - Augusztus 9.

8.00: csendes szentmise

Csütörtök: - Augusztus 11.

17.00: csendes szentmise

17.30-tól 19 óráig HIVATALI IDŐ a plébánián

Péntek: - Augusztus 12.

16.30: gyóntatás a templomban

17.00: csendes szentmise

Szombat: - Augusztus 13.

15.00: Keszléri Judit és Puskás Ákos esküvője

16.30: gyóntatás a templomban

17.00: német nyelvű orgonás szentmise

Vasárnap: - Augusztus 14.

9.00: orgonás szentmise

*****

A Karitász ruhaakciót tart augusztus 13-án, szombaton 8 és 11 óra között a plébánián.

Községünkben többen is jelezték, hogy a korábban felszámolt temetőkből elhozott rokonaik sírkövét méltóbb helyre szeretnék állítatni. Meglátásunk szerint az egyházi temetőben a kerítés belső vonalában mindenki számára láthatóan tudnánk ezeket felállítani. Akinél tehát régi sírkő van, és úgy gondolja megfelelőbb helyen volna a régi temetőben, az jelezze a temető gondnokánál, Stocker Istvánnál a faliújságon látható elérhetőségek valamelyikén. A  kövek összegyűjtésében és megfelelő elhelyezésében az Önkormányzat segítséget ajánlott. 

Templomunk külső ajtaja napközben tavasztól őszig nyitva lesz.

Májustól keddenként is van szentmise. Ezzel egyidejűleg megszűnik a keddi zsolozsma szentáldozással és a szerdai szentségimádás.

Májustól az oltáriszentség templomon kívüli kiszolgáltatása csak a plébánoson keresztül történik. Aki házhoz kéri az oltáriszentséget, név és cím megadásával igényelheti a plébánostól.

Aki elsőpénteken kéri az oltáriszentség kiszolgálását, szintén név és cím megadásával igényelheti.

Január 15-től megváltoztak egyházmegyénkben a stóladíjak. A csendes szentmise 2.000 Ft-ra, az orgonás szentmise 4.000 Ft-ra emelkedett. Az esküvő és a temetés díjszabása is emelkedett. Részletek a templom- és plébániaajtón olvasható.

Az egyházi hozzájárulás ajánlott éves összege 2022-től felnőtt keresők részére 3000 ft-ra emelkedett. Mindenki másnak 18 év felett (nyugdíjas, diák, munkanélküli, gyes) továbbra is marad 1500 ft. A befizetési lehetőségek nem változnak (utalás, személyes befizetés, csekk).

Egyházközségünk lehetőséget hirdet a középiskolás korosztály számára a kötelező közösségi szolgálat elvégzésére. A közösségi szolgálat keretében be lehet segíteni a karitász munkájába, illetve az egyházközségi épületek (templom, plébánia) karbantartási feladataiba. Az érdeklődő diákok Metzger Balázsnál jelentkezhetnek.

***********

EGYHÁZKÖZSÉGI KÉPVISELŐ-TESTÜLETI VÁLASZTÁS
PILISSZENTIVÁN 2022.


Egyházközségünk megválasztott képviselőtestületének névsora:

Szemere János plébános

Engert Zoltán

Laskó Beatrix

Marlokné Somogyi Ildikó

Metzger Balázs

Osztheimer Géza

Osztheimer István

Páva Anett

Richolm Péterné

Stocker István

Telek Franciska