Miserend és hirdetés

2022. május 15-én

Hétfő: - Május 16.

8.30-tól 10 óráig HIVATALI IDŐ a plébánián

14.00: urnás gyászmise, majd temetés + Gábeli Istvánné szül. Neubrandt Terézia lelki üdvéért

Kedd: - Május 17.

Szerda: - Május 18.

Csütörtök: - Május 19.

17.30-tól 19 óráig HIVATALI IDŐ a plébánián

Péntek: - Május 20.

16.00: gyóntatás a templomban

Szombat: - Május 21.

16.00: gyóntatás a templomban

16.45: májusi litánia

17.00: német nyelvű orgonás szentmise +Schuck Ferenc és +felesége és +gyermekei és +nagyszülőkért

Vasárnap: - Május 22.

8.45: májusi litánia

9.00: orgonás szentmise a Pálvölgyi és a Beck család élő és elhunyt tagjai lelki üdvéért

A szentmise után Janusch Benedek megkeresztelése lesz, majd ministráns foglalkozást tartunk a templomban.

*****

Május 21-én, szombaton rendezik meg a tavaszi Nagymarosi Ifjúsági Találkozót. Részletek a kihelyezett plakáton olvashatók.

Májusban minden szentmise előtt negyedórával elimádkozzuk a loretói litániát János atya vezetésével.

Május hónapban hétfőn és kedden 17 órakor kezdődnek a szentmisék.

Június 4-én, szombaton 10 órától lesz egyházközségünkben a betegek kenetének kiszolgáltatása annak, aki elmúlt 60 éves és volt elsőáldozó. Május 29-ig lehet feliratkozni a hátsó asztalra kitett papíron.

János atya hívja a kéthetente kedd este 21 órától Solymáron tartandó Férfi Sátor összejövetelre egyházközségünk érdeklődő férfiait. Következő alkalom: május 24.

Felnőtt katekézis ezen túl csak Solymáron lesz kéthetente, illetve online is megtekinthető a sokat.hu honlapon. Következő alkalom május 9, hétfő 19 óra.

Templomunk külső ajtaja napközben tavasztól őszig nyitva lesz.

Májustól keddenként is lesz szentmise. Ezzel egyidejűleg megszűnik a keddi zsolozsma szentáldozással és a szerdai szentségimádás.

Májustól az oltáriszentség templomon kívüli kiszolgáltatása csak a plébánoson keresztül történik. Aki házhoz kéri az oltáriszentséget, név és cím megadásával igényelheti a plébánostól.

Aki elsőpénteken kéri az oltáriszentség kiszolgálását, szintén név és cím megadásával igényelheti.

Január 15-től megváltoztak egyházmegyénkben a stóladíjak. A csendes szentmise 2.000 Ft-ra, az orgonás szentmise 4.000 Ft-ra emelkedett. Az esküvő és a temetés díjszabása is emelkedett. Részletek a templom- és plébániaajtón olvasható.

Az egyházi hozzájárulás ajánlott éves összege 2022-től felnőtt keresők részére 3000 ft-ra emelkedett. Mindenki másnak 18 év felett (nyugdíjas, diák, munkanélküli, gyes) továbbra is marad 1500 ft. A befizetési lehetőségek nem változnak (utalás, személyes befizetés, csekk).

Egyházközségünk lehetőséget hirdet a középiskolás korosztály számára a kötelező közösségi szolgálat elvégzésére. A közösségi szolgálat keretében be lehet segíteni a karitász munkájába, illetve az egyházközségi épületek (templom, plébánia) karbantartási feladataiba. Az érdeklődő diákok Metzger Balázsnál jelentkezhetnek.

***********

EGYHÁZKÖZSÉGI KÉPVISELŐ-TESTÜLETI VÁLASZTÁS
PILISSZENTIVÁN 2022.

Spányi Antal püspök atya kérése, hogy 2022. pünkösdjéig történjen meg az Egyházközségi Képviselő-testület tagjainak megválasztása.

A képviselő-testület tagjai csak azok a katolikusok lehetnek, akik

a./ tartósan az egyházközség területén laknak

b./ ha nem laknak ott, akkor legalább egy éve tevékenyen részt vesznek az egyház életében

c./ teljesen cselekvőképesek