Miserend és hirdetés

A PILISSZENTIVÁNI EGYHÁZKÖZSÉG HIRDETÉSEI

2021. január 10-én

Január 16-án, szombaton 17.00-kor magyar nyelvű orgonás szentmise lesz.

Január 17-én, vasárnap 9.00-kor orgonás szentmise lesz + Schuck Józsefné, + Mária és + családtagokért.

*****

Hétfőtől minden nap délután fél 5-től 5 óráig rózsafüzért imádkozunk templomunkban. A szervezők várják az érdeklődőket.

Szerdánként 9-től 13 óráig hivatali idő áll rendelkezésre a plébánián: anyakönyvi, szentségfelvétellel, egyházadó befizetésével kapcsolatos ügyeket tudnak intézni a hívek. Emellett a szentmisék után a sekrestyében lehet szentmisét vagy egyházadót fizetni.

A hagyományos januári kétnapos szentségimádást idén nem a szokásos módon tartjuk meg. A templomi személyes jelenlét helyett imalánc formájában egyénileg vagy családosan otthonainkban szánjuk rá időnket az Istennel való kapcsolattartásra.

Január 16-án, szombaton reggel 6 órától 17-én, vasárnap este 6 óráig tartó időszakban szeretnénk, ha minél többen tudnánk vállalni egy imaórát, aminek a formája nem kötött, lehet akár csendes elmélkedés, rózsafüzér, szentírás olvasása vagy bármilyen imádság. Szándékunk szerint felajánljuk egyházközségünk lelki megújulásáért.

A templom végében levő kisasztalra kitett papíron lehet feliratkozni egy-egy imaórára. Bárki vállalhat több órát is, és egy időpontra többen is feliratkozhatnak.